Інженери розробили парник, що нагріває повітря під сонцем. Над парників “намальована” труба, в якій це повітря створюватиме тягу. У трубі повинні бути поставлені турбіни. Все здається простим, якщо не брати до уваги, що діаметр теплиці повинен скласти пару кілометрів, а висота труби – 800 метрів.

Австралійська компанія EnviroMission збирається звести електростанцію з банальною назвою «сонячна вежа» (SolarTower) в Арізоні. Для управління будівництвом в червні нинішнього року до проекту була підключена компанія-консультант Faithful + Gould. Зараз EnviroMission зайнята придбанням землі і плануванням перших робіт на ділянці.

В основі SolarTower лежить величезна кругла теплиця. Вдень в пустельній місцевості повітря і в звичайних-то умовах прогрівається до 40 градусів, а вже під прозорою плівкою або склом велетенського парника температура може доходити і до 80 ° .

За задумом австралійців, нагріте повітря буде стікатися до центру споруди, де височить 800-метрова труба. У її заснування будуть розміщені 32 турбіни-генератори. Їх сумарна пікова потужність складе 200 мегават.

Вироблену за допомогою SolarTower енергії буде достатньо, щоб живити близько 100 000 типових американських домогосподарств або містечко з населенням в сотню з гаком тисяч чоловік. При цьому в порівнянні із звичайною теплової електростанцією рівній потужності парник з найвищою в світі трубою заощадить викид близько 900 000 тонн вуглекислого газу на рік.

Переваги запропонованої технології такі. Тяга у вежі залежить не від абсолютного значення температури в теплиці, а від різниці температур повітря в ній і повітря, що оточує трубу на великій висоті. Тому SolarTower може працювати практично в будь-яку погоду.

Крім того, така вежа продовжить виробляти електричну енергію і вночі, оскільки за день грунт під теплицею прогріється дуже суттєво і зможе ще довго зігрівати повітря під плівкою.

Обійдеться ця електростанція приблизно в $ 750 мільйонів. Розробники не уточнюють, звідки здобуті кошти і чи є вже необхідна сума. Але хоча будівництво колоса ще не розпочато, EnviroMission вже уклала з компанією SouthernCaliforniaPublicPowerAuthority договір про покупку енергії, яку вироблятиме SolarTower.

За інформацією Gizmag, договір цей укладений на 30 років.

Між тим, як випливає з оцінок самої EnviroMission, сонячна енергетична башта окупить своє зведення всього за 11 років, а простояти цей велетень зможе, щонайменше, 80 років. Це амбітна мета і непроста задачка для інженерів, які проектують рекордну трубу.

Загалом, нам залишається тільки подивитися, чи зможуть австралійці виконати задумане. За угодою з SCPPA, Арізонський вежа повинна почати поставляти електрику в мережу в першій половині 2015 року.

http://www.membrana.ru/particle/16484