Японці мають намір подати заявку до Книги рекордів Гіннесса: одномісний автомобільчик Ku: Rin, що приводиться в рух стисненим повітрям, перевершив по швидкості всіх своїх попередників.

Створений в підрозділі DreamCarWorkshop триколісний апарат показав на полігоні швидкість в 129,2 кілометра на годину.

Toyota, звичайно, не збирається ставити цю “колісницю” на конвеєр, але вважає цей проект цікавим досвідом розвитку екологічно чистих транспортних засобів.

Ku:Rin (в перекладі з японського “повітря: колесо”), зовні більше нагадує веломобіль, нескінченно далекий від повсякденного використання. Досить сказати, що запас ходу на одній зарядці повітряних балонів складає у цієї машини 3,2 кілометра.

Компанія має намір попрацювати над збільшенням дальності. Може бути, через деякий час ми побачимо японський повітряний автомобіль хоча б трохи ближчий до практичного застосування.

Додамо, що в останні років десять кілька компаній намагалися вивести на дороги автомобілі на стиснутому повітрі. Далі інших в даній області просунулася компанія MDI – дітище французького винахідника Гі Негре (GuyNegre). Але і її багаторічні дослідження, альянси та експерименти, виставкові та передсерійні зразки так і не наблизили реалізацію давньої мрії свого творця.

Більше двох років тому MDI повідомляла, що збирається «посвататися» до паризької мережі прокату автомобілів Autolib, але поки щось не склалося, нині парижани пропонують своїм клієнтам невеликі електромобілі. MDI ж у липні 2011 року представила свої повітряні капсули AirPod (з черговими змінами) на ярмарку в Люксембурзі. Публіка реагувала чудово, але на цьому все – перспективи серійного випуску таких машин, як і раніше туманні.

http://www.youtube.com/watch?v=U67wougSfwc&feature=player_embedded

http://www.membrana.ru/particle/16822