Винахідники вирішили одну з проблем сонячної енергетики – необхідність виділення промислових установок великої площі. Замість того щоб займати під панелі дорогу землю, інженери запропонували вмонтовувати фотоелектричні перетворювачі на плотах і випускати їх на водну гладь, там, де вони нікому не завадять.

Плаваюча фотогальванічна система (F-CPV) під назвою Aquasun – дітище ізраїльської компанії SolarisSynergy. Її фахівці вважають, що з користю для справи можна задіяти водосховища електростанцій і водоканалів, ставки для очищення стічних вод і тому подібні водойми.

Існує чимала вигода від перетворення сонячних генераторів в круглі острівці (до слова, схожий проект раніше висували британські дизайнери).

По-перше, вода знищує тертя, так що навіть крихітний електромотор може легко розгортати такий острівець слідом за сонцем. По-друге, саму воду можна використовувати для охолодження панелей. А воно їм знадобиться, адже за проектом Solaris сонячні батареї мають зовсім невелику площу, а світло на них збирають дзеркала.

Осередки тут застосовуються кремнієві з ККД близько 20%. Система, заснована на випаровуванні води, тримає їх цілодобово при помірній температурі в 30 градусів за Цельсієм, що позитивно позначається не тільки на продуктивності, але і на довговічності батарей.

У лютому 2011 року Solaris запустила в роботу перший пристрій F-CPV, поєднане з промислової електричною мережею. Система зведена на території дослідного центру поновлюваних джерел енергії та енергозбереження (CREEC), розташованого в 30 кілометрах на північ від Ейлата.

Також ізраїльтяни представили свій проект на Міжнародній конференції з поновлюваних джерел енергії (4th International Eilat-Eilot RenewableEnergyConference), що пройшла наприкінці лютого нинішнього року.

У вересні 2011 року спільно з французькою енергетичною компанією EDF GroupSolaris збирається запустити досвідчений комплекс плаваючих сонячних генераторів на південному сході Франції. Також тестову систему планується випустити на воду в одному з водосховищ ізраїльської компанії Mekorot.

“До червня 2012 року SolarisSynergy сподівається отримати достатньо даних від експлуатації дослідних установок, щоб вивести Aquasun на ринок”, – повідомляє Gizmag.

(Відео в Ютубі про дану новину)

http://www.youtube.com/watch?v=pl8dfRuR10s&feature=player_embedded

http://www.membrana.ru/particle/15800