Використання альтернативних джерел енергії – це реальність.  

Навчальний тур – відвідування організацій, що використовують місцеві ресурси в рамках проекту “САНРАЙЗ -

 Стале використання природних ресурсів малими підприємствами”

(Грантова угода №HUSKROUA/1101/201)

IMG_9331

ЕкоТочка

26-28.11.2014 відбувся навчальний тур – відвідування об’єктів, які використовують відновні джерела енергії на тему: ендогенні ресурси, відновні джерела енергії.

Навчальний тур проводився в м.Кошіце (Словаччина) та околиці з метою спонукати до діяльності жителів Закарпатської області та Кошіцького самосправного краю в сфері використання місцевих ресурсів в енергетичному секторі та в контексті підвищення працевлаштування в регіонах.

IMG_9299

Лабораторія центру відновних джерел енргії Технічного університету Кошіце

IMG_9362

Біогаз Рожановце

IMG_20141126_161614

Сушарка в ГО “СОСНА”

Участь у заході прийняли представники органів місцевого самоврядування, неприбуткових організації, навчальних закладів, інженери, проектанти, малі підприємці, студенти.

Протягом туру учасникам вдалося побачити та поспілкуватися з власниками та представниками об’єктів, що використовують альтернативні джерела енергії. Зокрема, ми відвідали ГО «СОСНА», ВІА ЛЮКС – Будинок соціальних послуг та обладнання для літніх людей, Лабораторію центру ВДЕ Технічний університет Кошіце, ЕкоТочка, Біогаз Рожановце.

Вдалося дізнатися про затрати, окупність та функціонування таких об’єктів, а особливо про їх влив на добробут місцевостей та створення нових робочих місць для населення. Учасники навчального туру побачили нові підходи у використанні альтернативних джерел енергії, зокрема, за допомогою активації бетонного ядра; як можна власнорочуно зробити “установки” для  добування біогазу, приготування їжі, висушування овочів та фруктів; використання сонячних панелей, колекторів, та їх поєднання, а також теплових насосів; відвідали біогазову станцію. Цінним було почути від представників організацій, які вже використовують альтернативні джерела енергії, що за впровадженням такої енергії майбутнє і це реально ралізувати.

Надзвичайно цікавою була доповідь та екскурсія до Центру відновних джерел енергії Кошіцького технічного університету. В результаті якої, учасники туру запропонували внести зміни до програми замінивши екскурсію по виробництву фотовольтаїчних панелей на відвідування Кошіцького технічного університету. Учасники побажали і надалі проводити такі змістовні, цікаві та кваліфіковані навчальні тури.

Навчальний тур проводився в рамках проекту САНРАЙЗ за фінансової підтримки Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україні 2007-2013.