Використання саморобних сонячних колекторів та фотогальванічних батарей було головним питанням, яке піднімалося на семінарі, що відбувся 15 травня 2014 року.

IMG_7465

Захід організовувався в рамках проекту САНРАЙЗ за фінансової підтримки Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україні 2007-2013.

Семінар включав у себе відвідування об’єднання АЛЬТЕР-НАТИВА в Брдарці (Словаччина), яке інсталювало та використовує фотовольтаічну систему з метою підвищення їх енергетичної самодостатності. Головна ціль полягала у представленні можливостей, досвіду, технічних аспектів, витрат та вигод, плюсів та мінусів у використанні фотовольтаічних панелей у малій будівлі.

Першим доповідачем був Ладіслав Барток, який презентував варіанти колекторів, які особа або невелика організація, може виробити самостійно. Мова йшла про колектори для обігріву води або повітря. З деталями зацікавлені особи зможуть ознайомитися підчас навчань із виробництва колекторів, які будуть проводитися об’єднанням Про Торненсіс. Інформація про навчання буде подана і на цій веб-сторінці.

Йосип Головач інформував про впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій в Ужгородському національному університеті. Було представлено систему обігріву води в басейні спортивного комплексу та вакуумні колектори для обігріву будівлі. Окрім технічних властивостей до уваги береться інвестиційна окупність, яка у випадку обігріву басейну є дуже швидка, оскільки, зараз обігрів води здійснюється за допомогою електричної енергії.

IMG_7485

Експерт Ярослав Пацарнюк підготував презентацію на тему: Використання саморобних сонячних колекторів в сільській місцевості. Учасники могли дізнатися і про основні принципи, що використовуються при виробництві колекторів. Було представлено різні методи з використання енергії Сонця та способи під’єднання колекторів до діючих або нових систем.

Завершальна презентація була поєднана із відвідуванням об’єкту що інсталював та використовує енергію Сонця. Петер Глончак презентував фотовольтаічну систему, яка встановлена у будові об’єднання АЛЬТЕР-НАТИВА в Брдарці. Система здатна покрити практично всі потреби енергії в будові за допомогою встановлених акумуляторів. Оскільки, енергія адаптована до 220V, то в будівлі використовуються звичайні електроприлади різної потужності. Проблеми виникають у період довготривалої «темноти» (взимку), тоді вникає необхідність пристосуватися та змінити свої звички (наприклад, виключити холодильник, а продукти харчування зберігати в підвалі) або використати допоміжну енергію.

IMG_7505

 

Проведенню семінару трохи завадили природні умови, що призвели до сильного буревію та відключення електромережі в області. І цим самим показали важливість та користь самостійної фотовольтаічної системи – вона функціонувала і в таких погодних умовах коли все село залишилося без електрики
.